آیا سیگنال های ارسالی از شبکه های تاثیری بر سئو سایت دارند

لینک ها و سیگنال های ارسالی از دیگر وب سایت ها یکی از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی و سئو و بهینه سازی سایت است. اما سوالی که برای بسیار از سئوکاران و وب مستر ها پیش می آید این است که آیا لینک ها و سیگنال های دریافتی از شبکه های اجتماعی بر روی سئو خارجی سایت تاثیری می گذارند یا خیر؟

جواب بله است! شما جای گوگل: 2 سایت را با تصور کنید که  هر دوی آن ها صفحاتی با عنوان: “دانلود سریال Breaking Bad دارند و محتوا ای هر دوی آنها با کیفیت و بی نقص است، سایت اول این مطلب را به اشتراک گذاشته و سینگالی از شبکه اجتماعی دریافت کرده و سایت دوم این کارو نکرده، شما اگر جای گوگل بودید چه کار می کردید؟ قاعدتا به سایتی که مقاله خود را به اشتراک گذاشته است اهمیت بیشتر می دادید.

اشتراک گذاری مطالب در بازاریابی شبکه های اجتماعی سوشیال مارکتینگ مزایای دیگر نیز مانند گرفتن لینک نیز دارد، البته لینک های خروجی اکثر شبکه های اجتماعی nofollow  و بودن Anchor Text هستند اما چون ارزش و پیج رنک این سایت ها بسیار بالا هستند تاثیر خوبی در رشد و سئو وب سایت شما دارند.

در ضمن با Retweet کردن، g+ و … می تواند تاثیر این سیگنال ها را دو چندان کند. اما به یاد داشته باشید که این کار باید به صورت هدفمند صورت بگیرد نه اسپم!