چگالی کلمات کلیدی استاندارد

چگالی کلمات کلیدی یکی از مهم ترین فاکتور های سئو وب سایت است، چگالی کلمات کلیدی به دو دسته تقسیم می شود که دسته اول شامل چگالی کلمات کلیدی داخلی و دسته دوم چگالی کلمات کلیدی لینک شده و یا چگالی Anchor Text ها تقسیم می شود.

میزان چگالی کلمات کلیدی

تناقض های زیادی بر درصد میزان چگالی کلمات کلیدی یک صفحه وجود دارد اما تمامی کارشناسان سئو بر این عقیده هستند که استفاده از زیاد از کلمه کلیدی در یک صفحه نه تنها باعث افزایش رتبه، بلکه باعث کسب رتبه آن صفحه می شود. به عقیده من درصد مناسب برای چگالی کلمات کلیدی استاندارد هر صفحه بین 3 تا 5 دصد است، اما این عدد می تواند برای هر صفحه متفاوت باشد. برای اندازه گیری کلمات کلمات کلیدی Keyword Density Checker سایت seomastering است. این نکته را هم گوشزد کنم که افزونه های مانند: سئو وردپرس با افزونه WordPress SEO Yoast قادر به اندازه گیری چگالی کلمات کل صفحه نیستند و فقط قادر به اندازه گیری محتوای داخل Editor وردپرس هستند، پس زیاد به چراغ های سبز و قرمز این افزونه توجه نکنید. هم چنین برای فهمیدن چگالی کلمات کلیدی کل وب سایت می توانید از ابزار Content Keyword وب مستر تولز استفاده نمایید

چگالی انکر تکست ها (Anchor Text)

هر کسی که ذره ای در زمینه سئو و بهینه سازی وب سایت فعالیت کرده باشد از میزان اهمیت Anchor Text ها خبر داره. Anchor Text ها مهم ترین فاکتور لینک بیلدینگ و راه فهماندن سیگناله لینک به موتورهای جستجوگر بودند. اما در سال 2012 و با آپدیت جدید گوگل پنگوئن گوگل اعلام کرد که استفاده بیش از حد از یک یا چند Anchor Text مشخص باعث کاهش رتبه و در بعضی موارد پنالتی سایت می شود و در همین راستا از سال 2012 تا کنون سئوکاران روی به استفاده از انکر تکست های متفاوت و مرتبط شده اند.

بهترین چگالی کلمات کلیدی anchor text ها برای Focus Keyword پانزده تا بیست درصد است. همچنین استفاده از کلمات مشابه می تواند تاثیر بسیار خوبی بر بررسی رتبه کلمات کلیدی سایت در گوگل سایت شما بزارد.