10 راه برای جذب مشتری طراحی وب سایت

10 راه برای جذب مشتری طراحی وب سایتReviewed by on May 3Rating: 3.510 راه برای جذب مشتری طراحی وب سایت

یکی از مهم ترین دقددقه های شرکت های طراحی وب، جذب مشتری است، در این مقاله قصد داریم تا 10 راه برای جذب مشتری طراحی وب سایت به شما معرفی کنیم. هیچ گاه این را فراموش نکنید که مشتری ها پایه و اساس هر شرکت و تنها منابع درآمد یک شرکت طراحی وبسایت هستند.

1- صحبت مناسب

استفاده از صحبت و تکلم مناسب با مشتریان و متقاضیان وب سایت اولین و مهم ترین راه جذب و نگهداری مشتری است، صحبت مناسب با مشتریان باعث اطمینان خاطر آنان به شما می شود.

2- برتری مشتری

مشتری همیشه باید حس کند که از برتری و توجه ویژه ای برخوردار از یا به نوعی بهتر است بگوییم که دوست دارد جایگاه خودش را والا نشان دهد، شما هم سعی کنید تا با نگاه داشتن احترام و بزرگ پنداشتن مشتری را درک کنید.

3- اطمینان خاطر

یکی از مهم ترین راز های مشتری مداری دادن اطمینان خاطر به آن است، اگر مشتری بداند که پروژه ی طراحی وب آن دارای پشتیبانی است و شما پس از طراحی وبسایت آن را رها نمی کند مشتری نسبت به شما اطمینان خاطر پیدا می کند.

4- درک و احترام به خواسته های مشتری

درک نیاز های مشتری نشان دهنده هوش و گیرایی بالای شماست، درک نیاز مشتری و علت مراجعه او به شما می تواند کمک بسیازی در بستن قرارداد و فروش محصول به آن گردد. سعی کنید نیاز های طراحی وب سایت هر مشتری را هر چقدر هم که احمقانه هستند درک کنید و به آن ها مشاوره و راهنمایی لازم را ارائه نمایید.

5- وجود خدمات طراحی وب سایت مورد نیاز

جوری جنس از قدیم الیام یکی از راه های موفقیت در هر کسب و کاری بوده و هست، اگر یک شرکت طراحی وب سایت هستید و سئو نمی کنید و یا فروشگاه اینترنتی نمی زنید سخت در اشتباهید، امروزه اکثر مشتریان به دنبال یک پکیج کامل از خدمات هستند و تمایل به همکاری با یک مجموعه را دارند.

6- راه آمدن با قیمت پیشنهادی

خیلی از مشتریان بر قیمت خود تایید دارند و نمی توانند از بودجه ی تایین شده بیشتر خرج کنند، شما نیز سعی کنید شرایط آن ها را درک کنید و با آن ها کنار بیایید، اما اگر قیمت پیشنهادی آن ها بسیار کمتر از حد لازم است بهتر است که با آن ها کار نکنید. به یاد داشته باشید که کم کردن کیفیت طراحی وب سایت به اعتبار و شهرت شما صدمه ای جبران نا پذیر می زند

7- ارائه راهکاری بهتر

خیلی از مشتریان وقتی به شرکت های طراحی وبسایت مراجعه می کنند خواسته ی دقیق خود از طراحی وب را نمی دانند، این وظیفه ی شماست که به آن ها مشاوره دهید و شرایط و شانس موفقیت آن ها را به خوبی برایشان توضیح دهید

8- شفاف سازی 

با مشتری خود رک باشید و به هیچ عنوان آن را نپیچانید، بهتر است اگر نمی توانید خواسته ی او را بر آورده کنید خیلی واضح اعتراف کنید و دلیل را برای او شرح دهید، پیچاندن مشتری چهره ی وحشتناکی از شما پیش آنان می سازد.

9- وفاداری به مشتری

ایجاد حس وفاداری به مشتری یکی از راه های نوین مشتری مداری در دنیا است که متاسفانه شرکت های طراحی وب سایت زیادی آن را دست کم می گیرند. راه اندازی باشگاه مشتریان می تواند یکی از بهترین راه های وفاداری به مشتری باشد.

10- تعهد

تعهد به مشتری و تحویل به موقع پروژه را می توان یکی از مهم ترین راه های مشتری مداری دانست، اما اگر به هر دلیلی نمی توانید پروژه طراحی وبسایت را در زمان مقرر تکمیل کنید بهتر از به مشتری بگویید و آن را قانع کنید.