طراحی وب سایت مشابه دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا یکی از فروشگاه های اینترنتی فعال در زمینه فروش و توزیع کالای دیجیکال است، طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی دیجی کالا و یا طراحی وبسایت مشابه فروشگاه دیجی کالا یکی از گزینه های بسیار مناسب ایجاد یک کسب و کار اینترنتی است.

دیجی کالا

دیجی کالا نام یکی از وب سایت فعال در زمینه تجارت الکترونیک در ایران است. طراحی وب سایت مشابه دیجی کالا بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین در ایران است و به طور میانگین روزانه بیش از ۸۵۰ هزار بازدید کننده دارد. دفتر مرکزی این شرکت که برای امور مالی و بازرگانی استفاده می‌شود در نزدیکی میدان ونک در خیابان عطار واقع است. دفتر دوم که مرکز پردازش‌ها نام دارد خارج از تهران در جاده فتح واقع شده است.

ایده شکل‌گیری دیجی کالا

در مورد ایده و دلیل راه‌اندازی شرکت دیجی کالا، برادران محمدی گردانندگان این طراحی وبسایت فروش اینترنتی محصولات دیجیتال این داستان را بازگو می‌کنند که این ۲ برادر یعنی حمید و سعید محمدی در سال ۱۳۸۴ هر دو عکاسی دیجیتال را پیگیری می‌کردند. بعد از جست و جو در اینترنت دربارهٔ دوربین‌ها، دوربین مورد نظر را از بازار خیابان جمهوری تهران خریداری کردند. اما بعد از چند روز پی بردند، لنز روی دوربین دست دوم و تعمیری است. این اتفاق ناخوشایند از تجربه خرید به شکل سنتی، که خیلی قابل اعتماد هم نبود، جرقه اولیه تأسیس شرکت دیجی کالا بود.

تاریخچه

مدیرهای این سایت از سال ۸۳ تصمیم به راه‌اندازی آن گرفته و در سال ۱۳۸۵ توسط حمید محمدی و سعید محمدی بنیانگذاری شد. پرسنل اولیه آن ۵ نفر بودند که تا اسفند ۱۳۹۲ به ۲۰۰ نفر افزایش پیدا کرد و طبق گفته مدیران تا پایان سال ۹۳ به ۷۰۰ نفر می‌رسد. این شرکت در سال ۹۱ پیشنهاد شراکت صندوق سرمایه‌گذاری سرآوا را پذیرفت. محمدی در مصاحبه‌ای در سال ۱۳۹۲ مدعی شد که دیجی کالا با فروش روزانه بیش از ۱ میلیارد تومان، سهمی بیش از ۸۵درصد از بازار خرده فروشی آنلاین ایران را در دست دارد. مدیران شرکت معتقدند ارزش شرکت در سال ۱۳۹۴ به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.

افتخارات فروشگاه اینترنتی دیجی کالا

بر اساس گزارش مجلهٔ اکونومیست در سال ۲۰۱۴ این وبسایت با سرمایهٔ ۱۵۰ میلیون دلار در رتبهٔ اول شرکت‌های اینترنتی ایران قرار گرفت. طبق گزارش واشنگتن پست در سال ۱۳۹۳ (۲۰۱۴ میلادی) این طراحی وب روزانه ۳٬۰۰۰ درخواست خرید دارد و در ۱۶ شهر مهم ایران برای پخش محصولاتش شعبه دارد. این شرکت ۴۵۰ کارمند در سال ۱۳۹۳ دارد و تحویل محصولات به مشتریان را کارمندان شرکت به عهده می‌گیرند. برخی منابع دیجی کالا را از نظر سهم گسترده‌ای که در بازار تجارت الکترونیک ایران دارد، با شرکت آمازون مقایسه می‌کنند و به آن لقب «آمازون ایرانی» داده‌اند.

در سال ۱۳۸۷ در همایش ملی تجارت الکترونیکی، به عنوان طراحی وب سایت برگزیده از سوی وزارت بازرگانی معرفی شد. سایر افتخارات دیجی کالا عبارتند از:

  1. برگزیده به عنوان برترین کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیکی در چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۳
  2. برگزیده در جمع ۱۰ قهرمان کارآفرینی دنیا در کنگره جهانی کارآفرینی در سال ۲۰۱۴ در مسکو
  3. برگزیده برترین سایت خرده فروش آنلاین در ششمین جشنواره وب ایران در سال ۱۳۹۲
  4. برگزیده دومین اجلاس جهانی نشان منتخب در سال ۱۳۹۲
  5. برگزیده بهترین وب سایت فروشگاه اینترنتی در پنجمین جشنواره وب ایران در سال ۱۳۹۱
  6. برگزیده بهترین طراحی کاربردی در پنجمین جشنواره وب ایران در سال ۱۳۹۱
  7. برگزیده بهترین وب سایت فروشگاه اینترنتی در سومین دوره جوایز فناوری ایران در سال ۱۳۹۱
  8. برگزیده همایش ملی توسعه دانایی محور در سال ۱۳۸۸
  9. کسب نشان مرکز کیفیت‌های برتر در سال ۱۳۸۸