انتخاب مرورگر شخصی مناسب

اتخاب یک مرورگر – Browser مناسب برای هر شخص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مرورگرها یکی از مهمترین راه های ما برای دسترسی دنیای اینترنت و بازکردن وب سایت ها است. انتخاب مرورگر مناسب این اجازه را به شما می دهد که در زمان خود صرفه جویی کنید، اما چگونه ؟

در حال حاضر 5 مرورگر در سطح وب وجود دارد که بیش از 90% کاربران را به خود اختصاص دادند و هر کدام از این مرورگرها یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در ادامه هر کدام را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • Opera – مرورگر اپرا
  • Safari – مرورگر سافاری
  • Chrome – مرورگر گوگل کرم
  • Mozilla Fire Fox – مروگر موزیلا فایرفاکس
  • Internet Explorer – اینترنت اکسپلورر (منسوخ شده)
  • Microsoft Edge – ماکروسافت ادج

Opera – مرورگر اپرا

اپرا یکی از قدیمی مرورگرهاست، این مرورگر گزینه مناسبی برای افرادی از که نیاز به یک فضای خلاقانه دارند زیرا نوع طراحی و رابط کاری این مروگر بسیار زیبا و خلاقانه است، ما پیشنهاد می کنیم که کارمندان اداری از این مروگر استفاده کنند تا هر از گاهی از فضای کاری خود فاصله بگیرند و فکرشان آزاد شود.

Safari – مرورگر سافرای

سافاری مروگر پیش فرض شرکت اپل است، این مرورگر به صورت پیش فرض مرورگر کامپیوترها آی مک، آیفون و آی پد است. این مروگر از سرعت بالایی بر خوردار است.

Chrome – مرورگر گوگل کروم

گوگل کروم مروگر شرکت گوگل و یکی از قدیمی ترین مرورگر های اینترنت است. این مروگر از سرعت، دقت، امنیت، گرافیک و ظاهر مناسبی برخوردار است. اما ویژگی بارز این مرورگر خاصیت Sync شدن اطلاعات آن با اکانت Gmail شماست، هنچنین این مروگر رابطه بسیار خوبی با Google Search دارد.

Mozilla Fire Fox – مرورگر موزیلا فایرفاکس

بدون شک این مروگر یکی از قوی ترین مروگرهای اینترنت هم از نظر سرعت باز کردن طراحی وب سایت و هم از نظر ظاهر است، اما متاسفانه به تازگی با آپدیت های جدید این مرورگر بسیار سنگین شده است و بسیاری از کامپیوتر های معمولی قادر به Handel کردن آن نیستند.

Microsoft Edge – مرورگر ماکروسافت

Microsoft Edge جدید ترین مروگر شرکت ماکروسافت است، این مرورگر، Brwoser پیش فرض ویندوز 10 ماکروسافت است. قبل از این، ماکروسافت از مرورگر افتضاح Internet Explorer استفاده می کرد.

انتخاب مرورگر شخصی مناسب جهت باز کردن وب سایت

نتیجه گیری: اگر سرعت برایتان مهم است از Chrome استفاده کنید، اگر ظاهر برایتان مهم است از Opera و Edge استفاده کنید و اگر هم سرعت و هم ظاهر برایتان مهم است از مروگر فایر فاکس استفاده کنید اما به شرطی که سخت افزار مناسبی استفاده کنید.

منبع: طراحی وبسایت ایران وب سایت دیزاین