مدت زمان انجام پروژه طراحی وب سایت چقدر است

مدت زمان انجام پروژه طراحی وب سایت بستگی به نوع و کیفیت آن وب سایت دارد، شاید یک وب سایت شخصی در یک هفته و یک وب سایت شرکتی در 1 ساخته شود با ما همراه باشید تا برسی کامل این سوال.

عوامل مختلفی بر زمان طراحی وب سایت تاثیر گذار است اما برخی از آن ها انقدر مهم هستند که برآن شدیم تا مقاله ای در این رابطه برای شما عزیزان و طراحان وب سایت بنویسیم. در قسمت های زیر این دلایل بر اساس میزان اهمیت رتبه بندی می کنیم و در اختیار شما قرار میدهیم. اما قبل از آن اعلام می کنیم که هیچ چیز مطلق نیست و هیچ معیار دقیقی برای اندازه گیری مدت زمان انجام پروژه طراحی وب سایت چقدر است وجود ندارد.

1- نوع طراحی وب سایت

مهم ترین عامل در مشخص سازی زمان طراحی وبسایت، نوع و موضوع وب سایت است. به طور مثال معمولا طراحی یک سایت وبلاگی و شخصی ساده کمتر از یک هفته زمان می برد، طراحی فروشگاه اینترنتی 30 روز و طراحی یک پرتال شاید تا 1 سال هم برسد!

2- کیفیت طراحی وب سایت

دومین عامل تاثیر گذار بر دقت و زمان انجام یک پروژه طراحی وب، کیفیت می باشد، کیفیت یک وب سایت نیز به عوامل بسیار بستگی دارد که نمی توان همه را با هم در این مقاله گنجاند اما باز ما به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • رعایت اصول سئو در هنگام کدنویسی
  • رعایت کدنویسی ولید و استاندارد
  • رعایت روانشناسی رنگ ها
  • رعایت نکات امنیتی

3- شرکت طراحی وب سایت

خود شرکت طراحی وب سایت  نیز در مشخص کردن زمان تاثیر بسیازی دارد، شاید یک شرکتی آنقدر پروژه داشته باشد که پروژه شما در انتهای صف قرار گیرد و پروسه طراحی وب سایت 6 ماه ها حتی بیشتر طول بکشد.

4- کافرما

کافرما نیز در انجام هر چه سریعتر پروژه می تواند نقش مفیدی داشته باشد، پیگیری های مداوم و پرداخت های سر وقت وجوه می تواند کمک زیادی به کاهش مدت زمان طراحی وبسایت بکند. اگر کارفرما هستید و در حال خواندن این مقاله هستید به شما توصیه می کنیم تا از وسواس در طراح های گرافیکی ارائه شده خوداری کنید! اگر یک شرکتی نتوانست در 5 طرح اول رضایت شما را جلب کند مطمئن باشید که دیگر نمی تواند و ادامه ی همکاری شما با آن ها بی فایده است.

5- تهعد پیمانکار

با اینکه در سال 2016 هستیم اما باز هم شرکت ها و اشخاص بد قول وجود دارند! شاید این برای شما عجیب باشد اما طراحان وب سایت در بین بدترین بیزینس من های دنیا از نظر تعهد و کیفیت کار شناخته شده اند. پس به شما توصیه می کنیم که با چشم و گوش بسته شرکت پیمانکاری خود را انتخاب نکنید! همانطور که قبلا هم در این مورد اشاره کردیم، تنها نشانه ی شناخت یک شرکت طراحی سایت موفق، نمونه کارهای آن شرکت است. تعداد پرسنل، تعداد وب سایت های طراحی شده، رتبه ی وب سایت و …  از اهمیت زیادی برخوردار نیستد فقط و فقط نمونه کار ها.

اگر از این مقاله لذت بردید با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی آن را به دوستان خود نیز معرفی کنید. منبع: طراحی وبسایت | طراحی وب سایت ایران سایت دیزاین