آموزش راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی گزینه بسیار مناسبی برای فروش محصولات و کالا ها از طریق اینترنت است و ما در این مقاله قصد آموزش راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

متاسفانه اغلب فروشگاه های اینترنتی که در ایران راه انداری می شوند بدون هدف قبلی و مشاوره با کارشناسان طراحی وب سایت صورت می گیرد که این باعث شکست بسیاری از آن ها می شود. اگر یک نگاهی کلی به فروشگاه های اینترنتی موفق ایرانی بکنیم تنها به چند مورد انگشت شمار مانند دیجی کالا و بامیلو بر می خوریم که همین نشان دهنده عدم وجود فروشگاه های اینترنتی موفق زیاد در ایران است. البته این می تواند که کپن مثبت نیز برای کارفرمایان باشند چرا که جای فروشگاه اینترنتی آنان در حال حاضر در بازار خالیست. در ادامه به آموزش نحوه طراحی فروشگاه اینترنتی می پردازیم.

آموزش راه اندازی سایت فروشگاه اینترنتی

برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق باید به چندین عامل مهم توجه داشته باشید. مطمئننا با رعایت این نکات می توانید وب سایت ای با کیفیت و درخور نیاز کاربران خود طراحی کنید.

 نیاز سنجی بازار

مهم ترین اقدام قبل از ساخت سایت فروشگاه اینترنتی فهمیدن این سوال است: آیا مردم محصول من را می خرند؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا  باید اینگونه در نظر بگیرید که آیا محصول من در فروشگاه های اینترنتی به فروش می رسد؟ به طور مثال اگر فروشگاه اینترنتی من طلا بفروشد کسی طلا را به صورت آنلاین می خرد؟ پاسخ این سوال قطعا خیر است چرا که فرهنگ خرید اجناس گران قیمت از اینترنت هنوز در ایران باب نشده است.

کیفیت فروشگاه اینترنتی

دومین عامل مهم در طراحی وب سایت فروشگاه اینترنتی رعایت نکات کیفیی وب سایت است. طراحي وب سایت فروشگاه اینترنتی باید از کیفیت بالا و منحر به فردی برخوردار باشد و وبسایت طوری باید طراحي سایت گردد تا کاربر در کمتر از 3 ثانیه به صفحه مورد نظر خود دست یابد.

سئو و بهینه سازی فروشگاه های اینترنتی و آنلاین

برای جذب مخاطب در فروشگاه های اینترنتی 2 راه بیشتر موجود نیست: راه اول تبلیغات انبوه در تلوزیون، بیلبورد و .. است که هزینه بسیاری دارد و راه اول سئو و بهینه سازی وب سایت و دریافت مخطاطب از طریق موتور های جستجوگر است. هزینه سئو نسبت به برندینگ از طریق تبلیغات بسیار کمتر بود اما از ریسک بیشتری برخوردار است.