طراح وب سایت

طراح وب سایت و یا طراح وب به شخصی گفته می شود که مسئولیت طراحی وب سایت را بر عهده می گیرد، طراح وب وظیفه طراحی وبسایت را در شرکت های طراحی وب دارد.

طراح وب سایت

طراح وب سایت متخصصی است که در زمینه طراحی و پیاده سازی وب سایت اینترنتی فعالیت می نماید و ممکن است که زمینه فعالیت تخصصی خاصی داشته باشد. اصولا یک طراحی وبسایت شامل بخش های مختلف می باشد که طراحی و ایجاد هر بخش نیازمند تخصص و تجربه ای در آن زمینه می باشد.

گرافیست وب سایت

مسئولیت گرافیست وبسایت طراحی و پیاده سازی قالب گرافیکی صفحه اصلی و دیگر صفحات وب سایت می باشد این طراحی توسط نرم افزارهای نظیر Photoshop انجام می شود. Graphist حتما می بایست در زمینه طراحی وب سایت متخصص بوده باشد و از سبک های جدید و گرایش های جدید طراحی وب با خبر باشد. همچنین گرافیست طراحی وبسایت می بایست در زمینه امور گرافیکی متخصص بوده باشد و اطلاعات گرافیکی نظیر دانش روانشناسی رنگ ها و طراحی وب سایت UI و UX اطلاعات لازم و کافی را داشته باشد. UI در حقیقت به طراحی المان های موجود در سایت گفته می شود و UX به حسی که از طراحی به بازدید کننده وب سایت منتقل می گردد اطلاق می گردد که هر یک از این دو نیز تخصص های طراحی وبسایت به حساب می آیند.

طراح UI وبسایت

طراحی وبسایت UI در طراحی وب سایت خود تخصص جداگانه می باشد که طراح وب سایت المان های گرافیکی وب سایت را پیاده سازی می نماید. طراح UI در حقیقت طراحی را در جهت رساندن طراحی UX به اهداف خود پیش می برد.

طراح UX وبسایت

طراحی حرفه ای سایت در تهران وب سایت UX در حقیقت طراحی وبسایت کننده حسی است که به بازدیدکنندگان وب سایت منتقل می گردد و سیاست کلی ساختار قالب بر عهده این طراح می باشد. این طراح تلاش می نماید تا با چیدمان و ارائه مطالب و تصاویر در نقاط مختلف صفحه احساس و اطلاعات لازم را به کاربر منتقل نماید.

دیگر طراحان وب

طراحان وب در زمینه های دیگر از طراحی وبسایت نیز فعالیت می کند، برخی از وظایف شامل، وظایف زیر می شود:

  • توسعه دهنده وب سایت
  • برنامه نویس وب
  • آموزش دهنده پانل کاربری
  • ایمن سازی وب سایت
  • پشتیبان وب سایت