خدمات سئو سایت و خرید هاست زیرساخت

برای راه اندازی و توسعه یک سایت به یکسری سرویس ها نیاز داریم. استفاده از راهکارهای مناسب در تعیین وضعیت سایت نقش بسیار ویژه ای ایفا می کنند. در مراحل ابتدایی ثبت دامنه ، خرید هاست و طراحی سایت و در ادامه تامین امنیت سایت و سئو برای داشتن سایت با وضعیت ایده آل جزو ملزومات است. زیرساخت همه سرویس های ذکر شده را ارائه و آنها را پشتیبانی می کند.

در زیر به بررسی سرویس های مورد ارائه خواهیم پرداخت :

  • ثبت دامنه
  • خرید هاست
  • طراحی سایت
  • امنیت سایت
  • سئو سایت

ثبت دامنه

فرایندی که طی آن آدرس اینترنتی با پسوند مشخص به نام یک شخص ، شرکت ، ارگان و … ثبت می شود را ثبت دامنه می گویند. ثبت دامنه ها بصورت ملی و فراملی انجام می پذیرد. در حال حاضر بیش از 200 پسوند قابل ثبت است که همه آنها از شرایط و قوانین خاصی تبعیت می کنند. برای ثبت هر دامنه می بایست شرایط آن مطابق شرایط درخواست کننده باشند.

هاست

فضای مورد نیاز و استفاده سایت ها برای نمایش محتوای خود را هاست می گویند. هاست به معنی میزبان است.

خرید هاست

در هنگام خرید هاست توجه به نیاز و شرایط سایت اهمیت ویژه ای دارد. توجه به میزان منابع سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز ، موقعیت هاست ، سازگاری با سیستم مدیریت محتوا ، ساختار و سرویس دهی آن ، سرعت ، امنیت و کارایی اهمیت بالایی دارد. قبل از اقدام به خرید هاست نیاز است با طراح سایت در مورد تهیه و سفارش نوع هاست مشورت کرد. شرایط هاست با مواردی مانند امنیت سایت و سئو سایت ارتباط مستقیم دارد.

طراحی سایت

طراحی سایت یک تخصص آمیخته با هنر و ابتکار است. نحوه طراحی ، چیدمان و محتوای سایت که با یک نام واحد به نام رابط کاربری ( User Interface ) شناخته می شود تاثیر خارق العاده ای در جذب یا دفع مخاطب دارد.

امنیت سایت

امنیت سایت به مجموعه اقدامات و راهکارهایی گفته می شود که طی آن ضریب امنیت سایت تا بالاترین حد ممکن تامین و ضریب نفوذ به سایت به حداقل ممکن برسد. امنیت مطلق در وب معنی ندارد و اقدامات انجام شده در رسیدن به حدی است که بهترین شرایط امنیتی با حفظ ارائه سرویس مهیا و مقدور باشد. امنیت سایت تا حد بالایی به امنیت شبکه ، سرور ( سیستم عامل و نرم افزارهای مورد استفاده در آن ) ، سیستم مدیریت محتوا وابسته است. رعایت موارد امنیتی نیز به همان میزان اهمیت دارد.

سئو سایت

به مجموعه اقدامات و راهکارهایی که به جهت بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و دریافت ورودی از آنها انجام می شود سئو سایت گفته می شود. SEO امروزه به عنوان منبعی عظیم از مشتریان فیلتر شده آماده خرید برای سایت ها به شمار می رود و اهمیت بسیار بالایی در توفیق کسب و کار اینترنتی دارد. گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو با تبیین قوانین و فاکتورهایی مانند کیفیت در قالب ارزش و کارایی محتوا به دنبال نمایش و ارائه مناسب ترین اطلاعات به جستجوگران است. بر همین اساس تامین خواسته ها و استانداردهای موتور جستجو و در صدر آنها گوگل در دستیابی به منبع عظیم ذکر شده موثر است.